TwitterFacebookPinterestGoogle+

Ursynowski Senior : Bezpieczny-Aktywny -Zdrowy [ZAPROSZENIE]

image_pdfimage_print

Fundacja Indigeo zaprasza na kolejną edycję zajęć dedykowanych Ursynowskim Seniorom. Pierwsze spotkanie  już 26 kwietnia br.

W tym semestrze duży nacisk kładziemy na zmysł słuchu. Dowiecie się Państwo czy pogorszenie słuchu z wiekiem jest nieuniknione, jak należy reagować na objawy pogorszenia się słuchu, co dzieje się ze zmysłem słuchu u człowieka w jesieni życia, jak odpowiednio reagować na objawy i jak najszybciej podjąć właściwe działania- mówi Lidia Mycan z Fundacji Indigeo.

Edukacja na temat słuchu jest bardzo ważna, gdyż 77% osób powyżej 60. roku życia jest przekonanych, że ma problem ze słuchem, zaś jedynie 31% ma zdiagnozowany ubytek słuchu.
Ponadto organizator zaprasza na wykład z fizjoterapeutą  Dariuszem Straszewskim dotyczący aktywności fizycznej w odniesieniu do osteoporozy oraz na zajęcia ruchowe.

Dodatkowo nasz doradca żywieniowy Anna Krasucka podpowie jak robić zakupy, aby było tanio, zdrowo i świeżo– dodaje Lidia Mycan.

PROJEKT OBEJMUJE:
– cykl 3 zajęć z zakresu edukacji i aktywizacji ruchowej seniorów uzupełniony 3 praktycznymi zajęciami ruchowymi;
– cykl 4 zajęć z zakresu prawidłowego odżywiania się seniorów oraz chorób dieto-zależnych wieku starszego;
– cykl 3 zajęć z zakresu profilaktyki wad wzroku;
– cykl 4 zajęć z zakresu profilaktyki wad słuchu.

Termin realizacji: kwiecień – grudzień 2017.

Wykłady i zajęcia ruchowe odbywać się będą w Domu Kultury „Stokłosy” przy ul. Wacława Lachmana 5. Na zajęcia ruchowe nie ma zapisów. Fundacja Indigeo zaprasza wszystkich chętnych seniorów.

Projekt finansowany ze środków Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

fot: Fundacja Indigeo
W 2017 r. przybędzie rekordowo dużo emerytów. Prezes ZUS: to duże wyzwanie

ZUS w tym roku może otrzymać nawet 550 tys. wniosków o emeryturę, z czego ponad 300 tys. po obniżeniu wieku emerytalnego - szacuje w rozmowie...

Konkurs „Adamed dla Seniora” dla organizacji aktywizujących seniorów

Aktywizacja osób starszych jest jednym z największych wyzwań stojących przed polskim społeczeństwem. Z myślą o organizacjach, które podejmują działania w tym zakresie, Grupa Adamed rozpoczyna konkurs...

W Klubotece dzieje się! Wystawa prac wykonanych z pasją

W ursynowskim Ratuszu 21 listopada  miało miejsce otwarcie  wystawy Fundacji „Kluboteka Dojrzałego Człowieka pt ,, Spod ręki dojrzałego człowieka".   Wystawa to  podsumowanie  projektów: ,,Kolaż integracyjny" ...

Zamknij