TwitterFacebookPinterestGoogle+

Ursynowskie eliminacje „Warszawskiej Syrenki”

image_pdfimage_print

Rozpoczęły się dzielnicowe eliminacje 39. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród ursynowskich uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Uczniowie najpierw przystąpili do eliminacji środowiskowych organizowanych w swoich macierzystych szkołach. Najlepsi wykonawcy,nie więcej niż 5. z każdej  placówki,  przeszli  do etapu dzielnicowego.

Dzisiaj w Domu Sztuki przy ul. Wiolinowej uczniowie 0-III szkół podstawowych skoncentrowani, zaangażowani , grzecznie czekali na swój występ. Każdy uczestnik prezentował  jeden wiersz albo fragment prozy o dowolnej tematyce Czas recytacji  utworu nie mógł przekroczyć 3 minut.

Była trema, emocje, zdarzało się zapominanie tekstu. Dzieci chętnie recytowały wiersze  ks.Jana  Twardowskiego pt. „Kubek”, „Naucz się dziwić”. Powodzenie miały też utwory takie jak „Stefan Burczymucha” Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy ” Jak rozmawiać z psem”. Historię” Kozioła Matołka” Kornela Makuszyńskiego pięknie zaprezentowała  Antonina, uczennica SP 340, a „Jak tu ciemno” Danuty Wawiłow,  Madzia ze SP 343.  Uczestnicy zaprezentowali repertuar o cenionej wartości literackiej, najlepszych, najpopularniejszych polskich twórców.

Utwory, które zaprezentowali wykonawcy były dobrane do wieku, temperamentu. Dzieci uruchomiły wyobraźnię, mówiły w odpowiednim tempie, co świadczy o zrozumieniu tekstu- podsumowali dzisiejsze  występy jurorzy.

Jutro kolejny dzień eliminacji. Przed komisją konkursową wystąpią uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych i gimnazjów.

W sobotę 9 kwietnia 2016 r. o godz. 16.30 w sali  im. Juliana Ursyna Niemcewicza w  Urzędzie  Dzielnicy Ursynów nastąpi ogłoszenie wyników dzielnicowych eliminacji 39. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka oraz wręczenie uczestnikom dyplomów, upominków i nagród. 

 

Komentarze

2 komentarze

  1. Mama Odpowiedz

    Szkoda że w SP 96 dzieci w ogóle nie zostały poinformowane o tym konkursie.

    1. Mama,sp96 Odpowiedz

      Gdzież? Moja córka (sp96) brała w nim udział i była na eliminacjach dzielnicowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

„Legenda o Osinie” [ZAPROSZENIE]

Zapraszamy na koncert "Legenda o Osinie" w wykonaniu zespołu Ad Rem. Wydarzenie odbędzie się 3 kwietnia br. o godz.18 w Domu Kultury Imielin. "Legendę o osinie"...

Spotkanie z „żywą” książką

Jak to naprawdę jest być osobą współuzależnioną od alkoholu, matką geja, muzułmanką, czy też osobą wykluczoną społecznie?Tego  można było dowiedzieć się"czytając"  człowieka, który zastąpił  ...

„Nie wysiadam, czytam wiersze” w metrze

Warszawskie podziemia po raz  szósty opanowała poezja! W metrze rozpoczęła się akcja „Nie wysiadam, czytam wiersze“ Przez cały marzec codzienna podróż metrem zyska nowe, poetyckie...

Zamknij