TwitterFacebookPinterestGoogle+

VI Wielka Ursynowska

image_pdfimage_print

Równo o 10:00 Burmistrz Robert Kempa wystrzelił z pistoletu dając znak trzystu pięćdziesięciu biegaczom by ruszyli na trasę. Pięciokilometrową pętlę najszybsi pokonali w niecałe osiemnaście minut.

Po raz kolejny wiele osób skorzystało z możliwości pobiegnięcia boso. Trasa na to pozwalała. Miękka, zielona trawa lekko zroszona poranną rosą zachęciła wielu do zdjęcia butów.

– Pierwszy raz biegłem po takiej nawierzchni – relacjonuje Tomek – Fantastyczne doznanie.

Większość osób traktowało nasz bieg jako możliwość aktywnego spędzenia niedzielnego przedpołudnia. To nie był dla nich wyścig, a możliwość podwyższenia poziomu endorfin w organizmie.

Biegli ojcowie pchający wózeczki, osoby w masce konia, rodzicie z nastoletnimi pociechami– między innymi Wiceburmistrz Ursynowa Rafał Miastowski z synem.

Nie zabrakło oczywiście tych, dla których celem było jak najszybsze pokonanie trasy. W tej grupie znalazł się sam Robert Korzeniowski.

– Od kilku miesięcy jestem mieszkańcem Ursynowa i biorąc udział w tym biegu chciałem „przedstawić się” sąsiadom – ze śmiechem mówił multimedalista olimpijski.

Ostatecznie mistrz zajął czwarte miejsce. Zwycięzca biegu, Piotr Tokarski, stwierdził krótko.

– Pokonanie Roberta Korzeniowskiego, to wielka satysfakcja i zaszczyt, że mogło się z nim pobiec.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach byli nagradzani przez liczne grono oficjeli, prócz Wiceburmistrza Łukasza Ciołko, cała reszta wymienionych sama też brała udział w biegu. A byli to: Wiceburmistrz Rafał Miatowski, Włodzimierz Bąkowski Dyrektor Toru Wyścigów Konnych, Andrzej Mastalerz Rektor warszawskiego AWF-u oraz dwaj wybitni polscy sportowcy Robert Korzeniowski oraz Bogusław Mamiński.

Bieg należy uznać za udany. Dopisała pogoda, frekwencja nieco mniej, ale nigdy nie jest idealnie. Tempo narzucone przez czołówkę też było dobre i pozwalało chętnym na próby bicia „życiówek”.

Za rok kolejna Wielka Ursynowa, która już na stałe wpisała się w ursynowski kalendarz sportowy. Zapraszamy już dziś!

źródło: Sportowy Ursynów

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Zielone zmiany objęły całe miasto!

To już ostatnia odsłona przetargów na projekty aranżacji zieleni. Poszukiwani są architekci, którzy przeprowadzą zmiany na głównych ulicach Mokotowa, Pragi-Południe, Rembertowa, Ursynowa, Wawra, Wesołej i...

Wielka Ursynowska

W niedzielę 10 września o 10:00 wystrzał pistoletu da sygnał do startu. Już tradycyjnie wśród biegaczy znajdzie się niemała grupa osób biegnących na boso. Wielka...

XII Memoriał Ambroziaka

Przed nami kolejny sezon Plus Ligi, więc czas na najważniejszy sprawdzian przed rozgrywkami – już XII, Memoriał Zdzisława Ambroziaka. W Arenie Ursynów od 15 do...

Zamknij