https://www.kei.pl

TwitterFacebookPinterestGoogle+

W niedzielę zmierzą się z królewskim dystansem

image_pdfimage_print

Już w niedzielę, 24 września, tysiące śmiałków podejmie rywalizację z królewskim dystansem podczas 39. PZU Maratonu Warszawskiego. Oprócz maratończyków na trasę wybiegną również uczestnicy „Biegu na piątkę”, a także dzieci uczestniczące w zawodach „Mini maratonu”.

Jak przyznają sami organizatorzy w tegorocznej edycji PZU Maratonu Warszawskiego brak jest jednoznacznych faworytów, a zwycięzcą może zostać każdy. Do pokonania jest rekord imprezy (2:08:17) oraz zwycięski wynik sprzed roku (2:08:55). Zawodnicy do ponad 42-kilometrowych zmagań wystartują o godz. 9.00 z pl. Trzech Krzyży. Biegacze pobiegną trasą zbliżoną do ubiegłorocznej edycji wydarzenia. Pierwsze kilometry pokonają kierując się do Wilanowa, przez Mokotów i Ursynów. Następnie zawrócą by przez Śródmieście wrócić przez Łazienki Królewskie, a następnie mostem Świętokrzyskim dotrzeć na Pragę-Północ. Biegnąc przez centrum prawobrzeżnej dzielnicy, obok zoo, dobiegną do mostu Gdańskiego. Przeprawiwszy się na lewy brzeg zawodnicy pobiegną w stronę Żoliborza by po dobiegnięciu do placu Wilsona skierować się w stronę Wisłostrady i mety, która zlokalizowana jest w pobliżu Multimedialnego Parku Fontann. O tym jak urozmaicona będzie trasa biegu można przekonać się oglądając film prezentujący całą trasę zmagań.

Na całej trasie sportowców do walki zagrzewać będą kibice. Na trasie przygotowano ponad 30 specjalnych punktów, które organizowane będą m.in.: przez różnego rodzaju fundacje i stowarzyszenia, a także dzielnice Ursynów i Bielany.

Biegowi maratońskiemu towarzyszyć będzie szereg innych wydarzeń sportowych. Największym z nich będzie bez wątpienia „Bieg na piątkę”, do którego sportowcy przystąpią o godz. 9.00 na ul. Konwiktorskiej. Zawodnicy pobiegną ulicami Muranowską, Andersa, Mickiewicza, pl. Wilsona, Krasińskiego i Wisłostradą do mety położonej przy Multimedialnym Parku Fontann.

Atrakcje przygotowano również dla najmłodszych. W sobotę, 23 września, w parku Agrykola zorganizowane zostanie miasteczko sportowe, gdzie wspólnie z rodzicami dzieci będą mogły spróbować swoich sił w zadaniach charakterystycznych dla takich dyscyplin sportu jak koszykówka, piłka nożna, skok o tyczce, tenis czy kolarstwo. Zabawa potrwa od godz. 10.00 do 19.00. W tym samym dniu na bieżni ośrodka Agrkola rozegrany zostanie „Mini Maraton #BeActive”. Na bieżni lekkoatletycznej pojawią się dzieci z roczników 2001-2016 – w zależności od wieku do pokonania będzie od 100 do 1500 metrów.

Przez cały weekend, 23-24 września, odbywać się będą również towarzyszące imprezie Targi Sport & Fitness (Towar, ul. Łazienkowska 6a).

Warto pamiętać, że w czasie 39. PZU Maratonu Warszawskiego oraz „Biegu na piątkę” z ruchu samochodowego wyłączonych będzie kilkanaście ulic, a także wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

  1. PZU Maraton Warszawski jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

źródło: materiały prasowe m. st. Warszawy

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

22 września – Ekologiczny Dzień bez Samochodu!

22 września to wyjątkowa data w kalendarzu komunikacji miejskiej - w tym dniu można korzystać bezpłatnie ze środków transportu publicznego! Liczymy na to, że dzięki...

Rozpoczyna się astronomiczna jesień

W piątek wieczorem Słońce przejdzie przez punkt równonocy jesiennej i tym samym zacznie się astronomiczna jesień. O tej porze roku na niebie można podziwiać m.in....

Zalane boisko przy Kajakowej

Na wczorajszej sesji Rady Dzielnicy Ursynów, ponownie zwróciliśmy się do burmistrza Roberta Kempy (PO) o pilne odwodnienie boiska przy szkole podstawowej przy ul. Kajakowej. O...

Zamknij