https://www.kei.pl

TwitterFacebookPinterestGoogle+

W sobotę startuje 12. Bieg Ursynowa

image_pdfimage_print

W sobotę (16 czerwca) odbędzie się  12. edycja Biegu Ursynowa. Podczas tegorocznego biegu nie zabraknie sportowych emocji – zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w biegu ulicznym na 5 km oraz Mistrzostwa Polski Masters w biegu ulicznym na 5 km, imprezie będzie towarzyszył również wielobój sprawnościowy dla dzieci. Na kibiców także czeka szereg atrakcji w specjalnej strefie pod Urzędem Dzielnicy.  Wciąż można zapisać się na bieg – szczegółowe informacje na stronie www.biegursynowa.com.

„W tym roku przygotowaliśmy rekordową liczbę 3000 pakietów startów, więc tym serdeczniej zapraszam do zapisywania się! Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę udało nam się zaprosić wyjątkowego gościa na otwarcie imprezy. Specjalnie na tegoroczny Bieg Ursynowa naszą dzielnicę odwiedzi sam Marszałek Piłsudski, z czego niezmiernie się cieszymy!” – informuje zastępca burmistrza Ursynowa, Antoni Pomianowski.

Wśród zawodników walczących o tytuł Mistrza Polski znajdzie się m.in. aktualny Mistrz Polski w maratonie i srebrny medalista Mistrzostw Europy z 2014 roku – Yared Shegumo. Reprezentant Polski legitymuje się też najlepszym w stawce rekordem życiowym na 5 km – 14:17, jednak wynik ten pochodzi z 2014 roku. Rywalizacja zapowiada się więc wyjątkowo pasjonująco ponieważ na liście sportowców, którzy będą walczyć o podium, znajduje się też kilku najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia.

Wśród pań faworytkami do zwycięstwa wydają się być Ewa Jagielska – druga zawodniczka na mecie w 2016 roku oraz Angelika Mach, która legitymuje się takim samym rekordem życiowym – 16:16.

WIELOBÓJ SPRAWNOŚCIOWY DLA DZIECI

W ramach sportowej soboty zapraszamy dzieci w wieku 5-11 lat do udziału w wieloboju sprawnościowym. Młodzi sportowcy będą mogli spróbować swoich sił w 8 różnych indywidualnych zadaniach ruchowych. Po zaliczeniu wszystkich 8 zadań, każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal i drobny upominek. Udział w wieloboju jest bezpłatny, a limit uczestników to 250 dzieci.

Stacje wieloboju ustawione będą na terenie zielonym przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Stacje będą działały 16 czerwca w godzinach: 10:00-15:00.
REJESTRACJA: przed udziałem konieczna jest rejestracja w punkcie „ZAPISY” na terenie wieloboju (nie jest prowadzona rejestracja on-line).

STREFA KIBICA

Atrakcje przewidziane w Strefie Kibica  podczas Biegu Ursynowa:

  1. Skoki i podskoki w miasteczku dmuchanym.
  2. Tor przeszkód- ćwiczenia sprawnościowe.
  3. Kącik Artysty.
  4. Gry i zabawy zręcznościowe.

CZASOWE ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU

W sobotę 16 czerwca Aleją Komisji Edukacji Narodowej przebiegną uczestnicy 12. Biegu Ursynowa. Prosimy o zapoznanie się  z planowanymi czasowymi zmianami w organizacji ruchu i przepraszamy za utrudnienia.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

A TY, JAKĄ MASZ WYMÓWKĘ?

"Gdzie mam zaparkować, jak wszystko zajęte", "Tu wszyscy tak parkują", "Mnie stać na to, żeby sobie tu stać", "Ja tylko na chwilę" – to tylko...

Rowerowy Maj – najaktywniejszą reprezentację wystawił Ursynów!

W Warszawie zakończyła się trzecia edycję kampanii Rowerowy Maj, podczas której uczniowie szkół podstawowych codzienne dojeżdżali do szkoły w sposób aktywny – przesiedli się na...

Sadzonki pod wiaduktem

Zapraszamy na Dni Ursynowa po sadzonki z Budżetu Partycypacyjnego. Projektodawca Krzysztof Olędzki już odebrał pierwsze (bzy) lilaki. Dziękujemy Pani Koordynator Zdzisławie Jarosz. Rozdawanie sadzonek jest...

Zamknij