https://www.kei.pl

TwitterFacebookPinterestGoogle+

WAŁEK kuchenny dla Burmistrza Kempy. OU : Wierzymy, że zacznie Pan działać w interesie publicznym.

image_pdfimage_print

Informacja w sprawie złożenia przez
stowarzyszenie Otwarty Ursynów zawiadomienia
do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa    

Dziś stowarzyszenie Otwarty Ursynów zorganizowało briefing prasowy z elementami happeningu, na którym poinformowało o złożonym do prokuratury zawiadomieniu o możliwości popełnienia przestępstwa.

Dnia 11 grudnia 2017 roku Stowarzyszenie Otwarty Ursynów złożyło zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z działaniami podejmowanymi przez organy m. st. Warszawy oraz jednostki organizacyjne m. st. Warszawy, związanymi z przeniesieniem Bazarku na Dołku na teren pętli autobusowej Natolin Północny, a także likwidacji samej pętli.

O przeniesienie bazarku w miejsce pętli autobusowej zabiega ursynowski radny Platformy Obywatelskiej Piotr Karczewski, który jednocześnie jest prezesem stowarzyszenia, które zarządza  Bazarkiem na Dołku. O przeniesienie bazarku w to miejsce poprosił również w piśmie z czerwca 2017 roku Burmistrz Dzielnicy Ursynów Robert Kempa.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa zostało złożone według najlepszej wiedzy Stowarzyszenia Otwarty Ursynów  i jest podyktowane dbałością o interes publiczny, który w naszej opinii został narażony na uszczerbek, między innymi z uwagi na likwidację potrzebnej pętli autobusowej.

Z naszej wiedzy wynika, iż m.st. Warszawa świadomie podejmowało i podejmuje działania, których celem jest wsparcie interesu prywatnego, kosztem interesu publicznego. Wszelkie działania zmierzają do przeniesienia bazarku w miejsce pętli autobusowej, stanowiącej mienie komunalne, mimo, iż targowisko mogłoby zostać przeniesione do innych lokalizacji, które nie są zagospodarowane na obiekty użyteczności publicznej. Te działania mogły doprowadzić do naruszenia przepisów Kodeksu Karnego, w szczególności w zakresie  niegospodarności, przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego oraz sprzedajności pełniącego funkcję publiczną i płatnej protekcji biernej.

Jako stowarzyszenie Otwarty Ursynów zostaliśmy poproszeni przez liczne grono  mieszkańców okolicy ul. Polaka o pomoc i wsparcie ich działań. Sami mieszkańcy są  „bezbronni” wobec wyraźnie stronniczych działań przedstawicieli Urzędu m.st. Warszawy.

Z uwagi na liczne kontrowersje w tej sprawie, naciski polityczne,  poprosiliśmy prokuraturę o sprawdzenie, czy mogło dojść do naruszenia przepisów Kodeksu Karnego.

Po briefingu przekazaliśmy Burmistrzowi Dzielnicy Ursynów prezent z życzeniami w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, który symbolizuje skandaliczne działania, które na jego prośbę doprowadziły do likwidacji potrzebnej pętli autobusowej. Prezentem jest WAŁEK kuchenny.

Treść życzeń:

Życzenia dla Roberta Kempy Burmistrza Dzielnicy Ursynów

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, składamy Panu najserdeczniejsze życzenia.

Oprócz tradycyjnych zdrowych i wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku, życzymy, aby święta były dla Pana momentem refleksji, która przypomni o potrzebie kierowania się w pracy funkcjonariusza publicznego – jakim jest Burmistrz Dzielnicy Ursynów – zasadą bezstronności. Wierzymy, że wówczas przestanie Pan przedkładać interes swojego zaplecza politycznego ponad oczekiwania mieszkańców; że zacznie Pan działać w interesie publicznym.

Stowarzyszenie Otwarty Ursynów

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

OU: przekażemy Burmistrzowi Dzielnicy Ursynów prezent symbolizujący skandaliczne działania w sprawie Bazarku na Dołku

Dziś stowarzyszenie Otwarty Ursynów organizuje briefing prasowy z elementami happeningu, na którym poinformuje o złożonym do prokuratury zawiadomieniu o możliwości popełnienia przestępstwa. Zawiadomienie zostało złożone...

Sprawa targowiska – prokuratura i coraz większe emocje

Coraz głośniejszy sprzeciw mieszkańców ul. Polaka oraz aktywistów miejskich w sprawie likwidacji pętli autobusowej Natolin Północny w celu przeniesienia tam targowiska. Władze Ursynowa oraz warszawski...

OU: kilka argumentów w sprawie tymczasowej lokalizacji dla Bazarku na Dołku.

Działacze stowarzyszenia "Otwarty Ursynów" jeszcze raz zwrócili się do Renaty Kaznowskiej, Wiceprezydent Warszawy z prośbą o odstąpienie od planu likwidacji pętli autobusowej NATOLIN PŁN na...

Zamknij