https://www.kei.pl

TwitterFacebookPinterestGoogle+

Warszawa elektromobilna. Warsaw Days 2018

image_pdfimage_print

Wkrótce piąta edycja konferencji Warsaw Days. Tym razem samorządowcy, inwestorzy, architekci oraz urbaniści będą rozmawiali o elektromobilności.

Tegoroczna edycja konferencji odbędzie się w środę, 23 maja w Centrum Nauki Kopernik (w godz. 10.00 – 15.00). Głównym tematem będą wyzwania związane z wejściem w życie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Uczestnicy będą dyskutowali o celach i założeniach regulacji, zmianach, jakie wprowadzą w życiu warszawiaków oraz ich wpływie na rozwój infrastruktury i inwestycji mieszkaniowych. Postarają się także znaleźć odpowiedź czy skandynawskie stolice: Oslo, Sztokholm czy Kopenhaga mogą być wzorem do naśladowania?

Warsaw Days podzielono tradycyjnie na dwa główne bloki tematyczne. W pierwszej części – „Warszawa elektromobilna” wystąpią: architekt Kjeld Bjerg, gość specjalny Warsaw Days, Michał Kurtyka, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii oraz wiceprezydent Renata Kaznowska, która opowie o zmianach w transporcie, rozwoju infrastruktury wspierającej elektromobilność oraz carsharingu.

Podczas drugiej części – „OZI w Warszawie” wiceprezydent Michał Olszewski przedstawi plany rozwoju budownictwa mieszkaniowego w odniesieniu do nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Warszawy. Przewidziano również wystąpienia Artura Sobonia, sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Inwestycji oraz architekta Kjelda Bjerga.

Konferencja jest organizowana przez m.st. Warszawę i Oddział Warszawski Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

MITSUBISHI Mitsubishi Pajero Limited Edition już w salonach

W polskich salonach Mitsubishi zadebiutowała specjalna wersja legendarnego modelu Pajero o nazwie Limited Edition. Terenowy SUV Mitsubishi Pajero zyskał niebywałą sławę dzięki sukcesom w najtrudniejszym...

Oferta specjalna na przejazd pociągiem Słoneczny

Zgodnie z wieloletnią tradycją również w tegoroczne wakacje Koleje Mazowieckie uruchamiają połączenie nad Bałtyk. Cieszący się od lat dużą popularnością pociąg Słoneczny w relacji Warszawa...

Ruszają zapisy do programu „Lato w mieście”

Trwają przygotowania do programu „Lato w mieście". W czasie wakacji, od 25 czerwca do 31 sierpnia, warszawscy uczniowie będą mogli korzystać z bogatej oferty zajęć...

Zamknij