TwitterFacebookPinterestGoogle+

Warszawiacy konsultują Program ochrony środowiska przed hałasem

image_pdfimage_print

Jak sprawić, żeby Warszawa była miastem przyjaznym dla naszych uszu? Jak walczyć z hałasem przemysłowym i komunikacyjnym? Miasto chce przedyskutować z mieszkańcami projekt nowego Programu ochrony środowiska przed hałasem. Konsultacje potrwają do 20 kwietnia.

W ubiegłym roku opracowana została nowa Mapa akustyczna m.st. Warszawy. Mapa ma wiele wariantów z których m.in. część przekazywana jest dla państwowego monitoringu środowiska, a inne wykorzystywane są np. przy tworzeniu planów zagospodarowania przestrzennego. Podstawowym celem powstania opracowania było jednak stworzenie długofalowej polityki walki z hałasem. Te prace właśnie się zakończyły, a warszawiacy mogą zapoznać się z projektem nowego Programu ochrony środowiska przed hałasem dla m.st. Warszawy.

Projekt dostępny jest tutaj. Można się z nim zapoznać również osobiście przychodząc do Biura Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-16.00, pl. Bankowy 2, XIX piętro, pok. 1915.

Konsultacje z mieszkańcami potrwają do 20 kwietnia. W ich ramach odbędą się dwa spotkania konsultacyjne. Najbliższe już we wtorek, 27 marca, kolejne w poniedziałek, 9 kwietnia. Oba przeprowadzone zostaną w Centrum Kreatywności Targowa przy ul. Targowej 56 w godz. 17.00-19.00.

Uwagi można zgłaszać także pisemnie za pośrednictwem:

Wszystkie zgłoszone uwagi i wnioski zostaną rozpatrzone przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy, a odpowiedzi na uwagi zostaną umieszczone w ostatecznym dokumencie Programu ochrony środowiska przed hałasem dla m.st. Warszawy.

Najnowsza Mapa akustyczna m.st. Warszawy jest wynikiem modelowania komputerowego i została sporządzona na podstawie danych wejściowych (m.in. pomiarów natężenia ruchu pojazdów, typów pojazdów poruszających się po danym odcinku drogi, rodzajów nawierzchni, pór dnia) zgromadzonych w latach 2014-2016. Dzięki mapie możliwe jest zobrazowanie źródeł hałasu pochodzących m.in. z komunikacji (drogowej, szynowej czy lotniczej) czy z ośrodków przemysłowych. Z dokumentem można zapoznać się na stronie:www.mapaakustyczna.um.warszawa.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Alkohol: bulwar bez zakazu

Zgodnie z nowymi przepisami prawa w miejscach publicznych nie można pić alkoholu. Mogą być jednak wyjątki od tej zasady. W czwartek, 22 marca, stołeczni radni...

Zmiana czasu z zimowego na letni

Wszystkim korzystającym z komunikacji miejskiej w najbliższy weekend przypominamy o zmianie czasu. W nocy z 24 na 25 marca przesuwamy wskazówki zegara o godzinę do...

Nieuchronne kary dla źle parkujących

Ponad 2500 blokad w ciągu miesiąca przyniosło pozytywne efekty – kierowcy zaczęli stosować się do przepisów. Bezpieczeństwo pieszych i innych uczestników ruchu drogowego jest priorytetem...

Zamknij