TwitterFacebookPinterestGoogle+

Weź skórę w swoje ręce!

image_pdfimage_print

Interesują Cię dawne technologie obróbki skóry? Masz zdolności manualne? Chcesz dowiedzieć się, jak naprawić plecak, poznać narzędzia kaletnicze? M.st. Warszawa wraz z Muzeum Warszawskiej Pragi zapraszają do  udziału w bezpłatnym szkoleniu warsztatowym z kaletnictwa.

„Szkolenia warsztatowe z rzemieślnikami” realizowane są w ramach projektu „Rewitalizacja – wspólna sprawa”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020. Ich celem jest przekazanie uczestnikom zanikających umiejętności, podtrzymywanie lokalnych tradycji, promocja rzemiosła oraz próba znalezienia kontynuatorów dla branż, które ich nie mają.

Szkolenie z kaletnictwa będzie prowadzone przez Państwa Renatę i Eugeniusza Dmowskich, w ich pracowni na Kamionku.  „Jestem w skórze urodzona” – mówi o sobie mistrzyni Renata Dmowska, posiada 50 lat praktyki zawodowej. Jej doświadczenie wynika z tradycji rodzinnych – ojciec, wujek i dziadek byli prawobrzeżnymi szewcami. Sama zajęła się skórzaną galanterią. W pracowni przy ulicy Grochowskiej 269, którą prowadzi wspólnie z mężem Eugeniuszem, wykonywane są pasy, torby, kosmetyczki, etui, specjalne zamówienia na potrzeby filmów historycznych czy dodatki dla projektantów. Na co dzień większość klientów przychodzi z naprawami np. muzycy Sinfonii Varsovii, przynoszą futerały na instrumenty. Z usług zakładu korzystali m.in. mistrz świata w judo Paweł Nastula i aktorka Laura Łącz. W pracowni Dmowskich przerabiane były buty, w których Agnieszka Grochowska zagrała rolę Danuty Wałęsy w filmie Andrzeja Wajdy „Wałęsa”.

????????????????????????????????????

Szkolenie odbędzie się w okresie od kwietnia do czerwca 2018 roku, w wymiarze 60 godzin. Program szkolenia nastawiony jest na praktyczne poznanie zawodu przez uczestników poprzez przekazanie zanikających umiejętności kaletniczych. – Szukamy osób, które posiadają już podstawowe umiejętności w zakresie kaletnictwa lub zawodów pochodnych, takich jak rymarstwo czy krawiectwo – mówią organizatorzy szkolenia.

Udział jest bezpłatny, ale po ukończeniu szkolenia, uczestnicy mają za zadanie wykonać projekt lub zadanie – np. przeprowadzenie warsztatów dla dzieci, pokaz dla mieszkańców lub wykonanie prototypu produktu. Uczestnicy otrzymają na koniec zaświadczenie o odbyciu szkolenia.

Jak się zgłosić?

Zgłoszenie na szkolenie z kaletnictwa odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy. Na zgłoszenia czekamy do wtorku, 3 kwietnia br.

Wybranych kandydatów zaprosimy na rozmowę, która odbędzie się w Muzeum Warszawskiej Pragi. Po rozmowie, wybraną grupę kandydatów zaprosimy na kwalifikację praktyczną do pracowni, gdzie prowadzący zdecydują o ostatecznym wyborze uczestników.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do kontaktu z wybranymi osobami.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

To nie żart

Ponownie Bartek z Ursynowa (wiek nieznany - to odpowiedź na pytanie zadane przez Krzysztofa z Ursynowa na komunikatorze biznesowym zwanym dla niepoznaki społecznym "facebook") w...

Pisanki? Tak, ale nie z jajek „trójek”!

Okres Świąt Wielkanocnych to czas wzmożonej konsumpcji jaj. Jak co roku, Klub Gaja apeluje do konsumentów, by kupując jajka pomyśleli o dobrostanie zwierząt. Dzięki systemowi...

Dziki lokator…pyton królewski ukrył się pod wersalką

Nie takiego obrotu spraw spodziewał się mężczyzna remontujący mieszkanie na Ursynowie. W trakcie prac zauważył ukrywającego się pod wersalką…węża. O interwencję poprosił strażników miejskich z Ekopatrolu...

Zamknij