TwitterFacebookPinterestGoogle+

Wielka Ursynowska

image_pdfimage_print
W niedzielę 10 września o 10:00 wystrzał pistoletu da sygnał do startu. Już tradycyjnie wśród biegaczy znajdzie się niemała grupa osób biegnących na boso. Wielka Ursynowska jest jednym z niewielu biegów, które ma warunki do takiej rywalizacji.
Wpisowe wynosi ledwie 10 złotych. Chcemy w ten sposób zachęcić, by jeszcze jakąś kwotę przekazać na Hospicjum św. Krzysztofa działające przy Centrum Onkologii.
Osoby obawiające się o pogodę uspakajamy. Prognozy przewidują w weekend temperaturę powyżej 20 stopni Celsjusza.
Zapisać się można poprzez stronę imprezy oraz w Biurze Zawodów, które w sobotę 9 września będzie czynne w ursynowskim ratuszu (I p. sala 136) w godzinach 9:00-16:00. W niedzielę biuro będzie się znajdować na Torze Wyścigów Konnych (parter Trybuny Honorowej), gdzie będzie można się zapisać od 7:30 do 9:30.
Przy okazji biegu odbędzie się również piknik a na całość imprezy dowozić nas będzie specjalna linia autobusowa 300. Autobus będzie kursował od 7:30 rano by biegacze zdążyli spokojnie na start.

Atrakcje ruszą, jak bieg, o godzinie 10:00 w strefie w Parku Angielskim przy fontannie. Rodziny będą mogły korzystać z kącika malowania twarzy, stoisk z watą cukrową i popcornem, fotobudki, elektrycznej kolejki z wagonikami, toru przeszkód dla najmłodszych, trzech kucy do przejażdżek.

Na pewno oblegany będzie namiot sferyczny z playstation Fundacji Lotto – gdzie dodatkowo będą rozdawane dla dzieci gadżety. Spragnieni będą mogli korzystać z ofert foodtrucków z napojami oraz przekąskami. Tor Służewiec wystawi stoisko z gadżetami,  gdzie będą też wydawane opaski upoważniające do wejścia do strefy B podczas gonitw!

Dzielnica wystawi stanowiska do bicia okolicznościowych monet związanych z 40-leciem Ursynowa. Będzie też czynne stoisko Fundacji Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa – zapraszamy raz jeszcze do wsparcia tej instytucji, bo bawiąc się nie powinniśmy zapominać o tych, którzy nas potrzebują.

Powyższe atrakcje będą dostępne do godziny 13:30.

Dodatkową atrakcją będzie strefa Lotto Bydgostia pomiędzy Trybuna Honorową i Trybuną II. Znajdą się tam:

– mistrzynie olimpijskie Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj będą udzielać autografów na przygotowanych zdjęciach,
– w strefie LOTTO-Bydgostii będzie można potrenować na ergometrze wioślarskim pod nadzorem mistrzyń olimpijskich,
– na telebimie będą prezentowane przemiennie dwa filmy:
  a) ,,Droga do Rio…..”,
  b) ,,LOTTO z Bydgostią razem do Tokio”

Osoby zainteresowane uczestnictwem w dniu wyścigowych będą się mogły się udać, po pobraniu ze stoiska Toru Służewiec opaski, do strefy B.  Gonitwy zaczną się o 14:00 a najważniejsza z nich – Gonitwa Ursynowska o puchar Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy – zaplanowana została na godzinę 15:00. Po niej nastąpią dekoracje.

Serdecznie zapraszamy!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

XII Memoriał Ambroziaka

Przed nami kolejny sezon Plus Ligi, więc czas na najważniejszy sprawdzian przed rozgrywkami – już XII, Memoriał Zdzisława Ambroziaka. W Arenie Ursynów od 15 do...

Premiera bardziej zaawansowanej odsłony modelu I.D. CROZZ

Volkswagen pracuje nad innowacyjnymi samochodami elektrycznymi nowej generacji i podczas zaczynającej się w przyszłym tygodniu Międzynarodowej Wystawy Samochodowej (IAA, 12 – 24 września 2017 r.)...

„Podaj łapę człowieku”, czyli sportowcy dla „Palucha”

Do codziennej „walki" o lepsze życie dla mieszkańców schroniska „Na Paluchu" włączają się kickboxerzy. W sobotę, 9 września, zapraszają na charytatywny piknik „Podaj łapę człowieku"....

Zamknij