TwitterFacebookPinterestGoogle+

Wyjątkowe dzieci świętowały swój Dzień

image_pdfimage_print

Dziś w ursynowskim ratuszu  wyjątkowe dzieci świętowały Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Integracyjna zabawa, konkursy z nagrodami, wspólne śpiewanie stworzyło niepowtarzalny klimat spotkania.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w kalendarzu wydarzeń Przedszkola Specjalnego nr 213 to ważna data. W tym roku społeczność placówki postanowiła  uczcić ten  dzień w Urzędzie Dzielnicy Ursynów. To wyjątkowe przedszkole na spotkanie zaprosiło zaprzyjaźnione dzieci z ursynowskich placówek integracyjnych i dla dzieci zdrowych, nauczycieli i wolontariuszy.

–  Spotykamy się w dobrze znanym sobie gronie, ale  nie zamykamy się w swoim środowisku, wszystkie nasze imprezy są integracyjne. Chcieliśmy temu wydarzeniu nadać charakter ogólnodzielnicowy i oswoić mieszkańców Ursynowa z niepełnosprawnością – mówi Agnieszka Grabowska , koordynatorka kultury w Przedszkolu Specjalnym Nr 213.

Wszystkie dzieci lubią się bawić, szczególnie te z niepełnosprawnością. Zabawa uczy, rozwija i wprawia w doskonały humor, dlatego też tegoroczne spotkanie zorganizowane zostało w konwencji artystyczno-zabawowej. Konkursy z nagrodami,  tańce i wspólne śpiewanie  było świetną okazją do integracji.

Na specjalnie przygotowanym stoisku dzieci i dorośli mogli wypróbować urządzenia do komunikacji alternatywnej wspomagające porozumienie osoby niepełnosprawnej z otoczeniem.

Środki na tego typu urządzenia pozyskujemy dzięki dotacjom unijnym, projektom w których bierzemy udział np Mali aktywni, Przedszkole równych szans. Chcemy, żeby nasi wychowankowie porozumiewali się ze środowiskiem dzieci zdrowych, żeby się nie bały. To jest dla nas najważniejsze– dodaje Agnieszka Grabowska.

Całość dopełniła akcja plastyczna w której wszyscy pisali kartki z dobrymi życzeniami. Uśmiechnięte i radosne dzieci  wychodziły z imprezy z „Kopertą dobrych życzeń”.

– Organizując taką imprezę chcieliśmy pokazać, że niepełnosprawność to nie tylko trud i smutek. Nasze dzieci są wesołe, chcą się bawić i zawsze mają swoje 5 minut. U nas tak jest codziennie – zapewnia Agnieszka Grabowska.

Czego życzyć społeczności Przedszkola Specjalnego Nr 213 i ich przyjaciołom?  Dobrej energii ! – odpowiadają zgodnie.

 

fot I galeria: społeczność Przedszkola Specjalnego Nr213

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Niebieskie koperty wzdłuż budynku przy al. KEN 83
Będą zmiany na „niebieskim” parkingu.

Dzielnica zapowiada zmiany. Koniec z absurdem "niebieskiego"  parkingu przy metrze Stokłosy. W przyszłym roku  nie będzie już obok siebie aż dziewięciu  miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych....

Mieszkanie treningowe przy ul. Kłobuckiej 16B/2.
Mieszkanie chronione przy ul. Kłobuckiej już otwarte

Przy ul. Kłobuckiej 16B/2 otwarte zostało mieszkanie chronione, treningowe.  To już szóste wyjątkowe miejsce w Warszawie wspierające osoby z niepełnosprawnościami w osiąganiu samodzielności, a kolejne...

Treningi narciarskie dla niepełnosprawnych z „Komandosem”

Klub Olimpiad Specjalnych „Komandos” z Piaseczna, zaprasza 4 osoby z niepełnosprawnością umysłową w stopniu lekkim i umiarkowanym z Ursynowa na szkolenie narciarskie na Górce Szczęśliwickiej....

Zamknij