TwitterFacebookPinterestGoogle+

Wyłożenie planu miejscowego dla północnej części osiedla Stokłosy.

image_pdfimage_print

Od 18 sierpnia do 18 września br. jest wyłożony do publicznego wglądu projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego północnej części osiedla Stokłosy. Z planem można się zapoznać w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego przy ul. Marszałkowskiej 77/79, od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00 oraz na stronie internetowej www.bip.warszawa.pl.

Plan ten przesądzi m.in. co dalej z Placem Wielkiej PrzygodyJastrzębowskiego 3 (działka po byłej Pizzerii VaBene) czy chociażby zdecyduje o obsłudze komunikacyjnej przez osiedle domków jednorodzinnych przy ul. Okaryny i Elegijnej – mówi radny Paweł Lenarczyk z Otwartego Ursynowa, który od lat zabiega o uchwalenie miejscowych planów dla osiedla Stokłosy. Dodaje, że na tę chwilę Plac Wielkiej Przygody jest terenem zieleni urządzonej i usług sportu, a działka na Jastrzębowskiego 3 utraciła dominantę wysokościową 42m przy wysokości zabudowy do 20m,  ale jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach, dlatego zachęca do uważnej lektury tego dokumentu.

Zachęcamy również do udziału w spotkaniu z projektantami planu, które odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 319 przy ul. Wokalnej 1 w sobotę 2 września 2017 r. w godz. 10.00 – 13.00 oraz w dyskusji publicznej nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami, która odbędzie się w dniu 6 września 2017 roku w siedzibie Urzędu Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy, al. Komisji Edukacji Narodowej, sala 136, o godz. 18.00. Na tych spotkaniach będą mogli Państwo wyrazić swój pogląd w sprawie propozycji przedstawionych przez urbanistów.

Każdy kto kwestionuje ustalenia  przyjęte w projekcie planu miejscowego, może wnieść uwagi. Uwagi należy składać na piśmie do Prezydenta m.st. Warszawy, Pl. Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa w nieprzekraczalnym terminie do dnia 2 października 2017 r. Wnoszący uwagę zobowiązany jest podać imię i nazwisko lub nazwę jednostki organizacyjnej i adres, a także oznaczenie nieruchomości, której uwaga dotyczy. Stosowne formularze są umieszczone na ww. stronie internetowej. W ramach wyłożenia miejscowego planu można obejrzeć wystawę przy Placu Wielkiej Przygody.

Radny Lenarczyk mówi, że – miejscowy plan powinien być lekturą obowiązkową dla mieszkańców osiedla Stokłosy mieszkających w kwartale od ul. Doliny Służewieckiej do Jastrzębowskiego i od al. KEN do Anody-Rodowicza. To on po jego uchwaleniu stanie się prawem miejscowym, który przesądzi co można, a co nie można budować na tym skrawku osiedla Stokłosy. Dodaje, że prawdopodobnie na przełomie roku zostanie wyłożona kolejna część planu dla osiedla Stokłosy od ul. Jastrzębowskiego do ul. Ciszewskiego.

A już niedługo nasza relacja wideo, w której opowiemy o powstawaniu miejscowych planów dla osiedla Stokłosy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Zgorzała: znikające jezioro

W sierpniu 2014 roku nad jeziorem Zgorzała zastanawiano się co będzie z nim w przyszłości. W materiale Koniec czy początek? pisaliśmy - Ponad dwu letnia...

Co z tranzytem przez skrzyżowanie Ludwinowskiej, Farbiarskiej i Jeziorki?

W ostatni wtorek (29 sierpnia br.) odbyła się w Urzędzie Dzielnicy Ursynów Komisja Zielonego Ursynowa, która omówiła problemy dotyczące organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Farbiarskiej,...

Electromobility Poland przedstawiła plany na najbliższą przyszłość

Pojazd, komponenty do niego, wariant produkcji oraz rynek na produkt finalny - to cztery filary projektu budowy polskiego samochodu elektrycznego. Pracująca nad nim spółka Electromobility...

Zamknij