TwitterFacebookPinterestGoogle+

XII Ursynowskie Dyktando. Koniec zapisów

image_pdfimage_print

XII Ursynowskie Dyktando odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Tradycyjnie uczestnicy zmierzą się z tekstem przygotowanym przez prof. dr. hab. Jerzego Bralczyka oraz doc. dr Grażynę Majkowską.Chęć udziału w dyktandzie zgłosiło już prawie 300 osób. Dzisiaj jest koniec zapisów.

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się XII Ursynowskie Dyktando nawiązujące swoją treścią do Ursynowa. Gorąco zachęcam mieszkańców którzy nie zgłosili się do udziału w dyktandzie, do śledzenia zmagań z ortografią za pośrednictwem naszej strony internetowej informuje  Robert Kempa, burmistrz Ursynowa.

Dziś koniec zapisów na dyktando. Chęć udziału w dyktandzie zgłosiło już prawie 300 osób. Tradycyjnie większość stanowią kobiety (prawie 70%) – 202 zgłoszenia, chęć udziału w dyktandzie zadeklarowało także 89 mężczyzn. Najstarszy uczestnik urodził się w 1932 roku (mieszka na Ursynowie), 4 najmłodszych urodziło się w 2009 roku. Większość zgłaszających się do udziału w dyktandzie pochodzi z Warszawy (240 osób), z czego z Ursynowa aż 164 osób.

XII Ursynowskie Dyktando odbędzie się 19 listopada o godzinie 10.00, zwyczajowo w sali sportowej Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Dereniowej 48. 

Na stronie internetowej  Urzędu Dzielnicy Ursynów – organizatora tego wydarzenia- odbędzie się transmisja Dyktanda.

O Ursynowskim Dyktandzie.
Przedsięwzięcie to od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Ursynowa. Co roku bierze w nim udział ponad 220 uczestników. Zapraszamy na nie wszystkich chętnych, bez względu na wiek, wykształcenie i wykonywany zawód, interesujących się piękną polszczyzna i jej prawidłową pisownią. Od 2012 r. nosi imię wybitnego mieszkańca Ursynowa Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego. Od kilku lat współorganizatorem przedsięwzięcia jest Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji.

Wyłonieni w nim zostaną laureaci w czterech kategoriach: Open, Juniorzy, Młodziki , Ekspert:

  • kategoria Open – uczestnicy Dyktanda, z wyłączeniem kategorii Ekspert
  • kategoria Juniorzy – roczniki 1998-2003
  • kategoria Młodziki – roczniki 2004 i młodsi
  • kategoria Ekspert – osoby, które zawodowo zajmują/zajmowały się ortografią języka polskiego, w tym absolwenci filologii polskiej z tytułem magistra bądź licencjata, a także pracownicy naukowi z tego zakresu oraz wszyscy laureaci  dzielnicowych, miejskich, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich Dyktand (z wyłączeniem laureatów Ursynowskich Dyktand w kat. Juniorzy i Młodziki).

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Nowy plac zabaw przy Warchałowskiego
Nowy plac zabaw przy Warchałowskiego

Na Ursynowie powstał nowy plac zabaw. Jest to kolejna inwestycja z budżetu partycypacyjnego. Plac zabaw znajduje się pomiędzy blokami Wasilkowskiego 1a i Warchałowskiego 2, blisko...

Mała strzałka a tyle z nią problemów

Na skrzyżowaniu Puławskiej z Poleczki i Pileckiego mamy sygnalizację świetlną. Po lewej stronie, jadąc w kierunku północnym, znajduje się sygnalizator kierunkowy w lewo – S...

Wmurowanie kamienia węgielnego pod CK Ursynów
Kamień węgielny pod Centrum Kultury Ursynowa wmurowany

Powstanie kolejnego punktu na kulturalnej mapie Ursynowa coraz bliżej. Dzisiaj uroczyście podpisany został akt erekcyjny Centrum Kultury Ursynowa i wmurowany kamień węgielny pod budowę placówki. ...

Zamknij