TwitterFacebookPinterestGoogle+

XV-lecie Zespołu DEREŃ. Koncert Jubileuszowy

image_pdfimage_print

„Dereń się trzyma” skandowała publiczność na stojąco na koncercie Jubileuszowym zespołu 18 listopada w Domu Kultury „Imielin”. „I niech się trzyma 100 lat!” – wołała publiczność, a Naczelnik Wydziału Kultury na Ursynowie powiedział: „To był niezwykły wieczór. Jestem pełen uznania dla zespołu, który już 15 lat uczy, wzrusza i bawi ursynowską publiczność i nie tylko. Dotyczy to zarówno kultury wykonawczej, kunsztu artystycznego i trafnego doboru repertuaru.

Dereń założyła i prowadzi od 15 lat Krystyna Wysocka – Kochan, wieloletnia solistka Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. Koncert Jubileuszowy był przekrojem ogromnego dorobku artystycznego Zespołu. Wykonawcami byli: Małgorzata Gańko, Martyna Kasprzyk – Peralta, Joanna Kozłowska, Barbara Kucińska, Katarzyna Majewska, Anna Mytko, Marcel Babadjanow, Maciej Buczyński, Paweł Kochankiewicz, Czesław Mrozowski, Tadeusz Pyrkowski oraz Jerzy Sznajder.

Solistom towarzyszyli znakomici muzycy: współpracujący z zespołem od początku pianista i aranżer Franciszek Jasionowski, skrzypek Michał Osmycki oraz klarnecista Eugeniusz Strociak.

Przygotowany z wielką starannością program trafił w gusta zebranej licznie publiczności, która z entuzjazmem oklaskiwała poszczególnych wykonawców.

Dereń wielokrotnie nagradzany na Festiwalach Piosenki Retro (ostatnio Maciej Buczyński we wrześniu bieżącego roku), przypomniał niektóre z nagradzanych piosenek, a oprócz tego w programie znalazły się utwory zarówno z muzyki operowej, operetkowej, musicalowej i kabaretowej. Z wyczuciem dobrany i ułożony program nie pozwolił nudzić się publiczności. Szczególnie inspirująca była druga część zespołu. Koncert zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Spółdzielczego Stowarzyszenia Kultury im. Stanisława Staszica: p. Elżbieta Wiśniewska i Edward Szuba z małżonką, dyrektor Festiwalu im. Mieczysława Fogga Wojciech Dąbrowski z małżonką, znany artysta plastyk Jerzy Derkacz oraz Irena Moraczewska – Derkacz, dziennikarz radiowy Józef Sobiecki i inni.

Brawom nie było końca. W kuluarach po koncercie artyści otrzymali gratulacje i wyrazy uznania. Szczególnie chwalono wspaniałą dykcję, emisję wokalną oraz aktorstwo.

rg/redakcja

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Szczegółowe zasady V edycji budżetu partycypacyjnego na Ursynowie

Zarząd Dzielnicy Ursynów zdecydował o szczegółowych zasadach V edycji Budżetu Partycypacyjnego na Ursynowie – dzieląc ogólną kwotę 6 500 000 zł przeznaczoną na realizację projektów mieszkańców w...

Badania AGH i KAS: gdy smog za oknem czym oddychamy w naszych domach?

Jednym z zachowań rekomendowanych w czasie epizodów smogowych jest pozostawanie w domach. Badania przeprowadzone wspólnie przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie i Krakowski Alarm Smogowy potwierdzają,...

Nie parkuj jak łoś

"Na Starym Imielinie jest słynne skrzyżowanie ulic Polskie Drogi z Alternatywy. To, że na rondzie zawsze parkują samochody wiemy od dawna. Służby też wiedzą i...

Zamknij