TwitterFacebookPinterestGoogle+

Z Kartą Ucznia do szkoły. Jak złożyć wniosek

image_pdfimage_print

Drodzy Rodzice, ponieważ zbliża się nowy rok szkolny, przypominamy najważniejsze informacje o Karcie Ucznia.

Zgodnie z Uchwałą Rady m. st. Warszawy, od 1 września 2017 roku na podstawie Karty Uczniauprawnienie do bezpłatnych przejazdów przysługuje:

  • uczniom szkół podstawowych i gimnazjów działających na terenie m.st Warszawy, a także uczniom klas gimnazjalnych w szkołach innego typu działających na terenie m.st  Warszawy,
  • uczniom szkół podstawowych i gimnazjów zamieszkujących na terenie m.st  Warszawy, a także uczniom klas gimnazjalnych w szkołach innego typu zamieszkujących na terenie m.st  Warszawy.

Uprawnienia na Karcie Ucznia będą ważne od 1 września 2017 roku bez konieczności aktywowania ich w kasownikach. Wzór tych kart dedykowany jest wyłącznie temu uprawnieniu, dlatego też nie należy wgrywać na nie biletów innego rodzaju i typu.

Rodzice, którzy nie złożyli jeszcze wniosku o Kartę Ucznia dla swoich dzieci, nadal mogą to zrobić. W tym celu należy zgłosić się do sekretariatu szkoły lub do jednego z Punktów Obsługi Pasażerów ZTM wraz ze zdjęciem oraz legitymacją szkolną lub zaświadczeniem wydanym przez szkołę.

Warto przypomnieć, że dzieci które w danym roku kalendarzowym kończą 7 lat, mają bezpłatne przejazdy w stołecznej komunikacji miejskiej do 30 września. Zatem dla pierwszoklasistów czas na wyrobienie Kart Ucznia jest nieco dłuższy.

Rodzicom, którzy wnioskowali o wgranie e-hologramu Młodego Warszawiaka na Kartach Ucznia swoich dzieci, przypominamy – jest on ważny do 30 września 2017 roku!

Termin ważności e-hologramu można przedłużyć w:

  • stacjonarnych oraz mobilnych automatach biletowych,
  • w dowolnym Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM bądź Wydziale Obsługi Mieszkańca, po okazaniu stosownych dokumentów.

Jak to zrobić? Sprawdź w tym miejscu!

źródło: materiały prasowe ZTM Warszawa

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Audi z dachem solarnym

Cienka warstwa ogniw solarnych w panoramicznych, szklanych dachach przyszłych modeli Audi: cztery pierścienie i Alta Devices, spółka-córka chińskiej firmy Hanergy specjalizującej się w konstruowaniu i...

Kończy się ważność e-hologramów. Co zrobić, żeby zachować prawo do zniżek

30 września stracą ważność e-hologramy wgrane na Warszawskich Kartach Miejskich. Dlatego też, aby nadal korzystać ze zniżek jakie zapewniają, konieczne jest przedłużenie terminu ich obowiązywania....

Zadziw swoje zmysły

Wyposażony w najnowocześniejsze technologie zupełnie nowy Nissan LEAF zadziwi zmysły i podniesie poprzeczkę na rynku samochodów elektrycznych. Model zostanie zaprezentowany po raz pierwszy 6 września 2017 r. w...

Zamknij