TwitterFacebookPinterestGoogle+

Zgubiły go niewłączone światła w skuterze

image_pdfimage_print

Policjanci ze stołecznej „drogówki” zatrzymali 23-latka. Sebastian T. poszukiwany listem gończym kilka minut po godz. 1:00 nad ranem wybrał się w podróż skuterem, w którym zapomniał włączyć świateł. O nieoświetlonym kierowcy mknącym dwukołowcem w stronę Piaseczna funkcjonariuszy powiadomili inni uczestnicy ruchu.. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy oraz poszukiwany przez mokotowski sąd do odbycia kary za kradzieże, których się dopuścił w 2015 roku.

We wrześniu 2015 roku mokotowski sąd skazał Sebastiana T. na bezwzględną karę więzienia za kradzieże. 23-latek zabierał kobietom torebki, w których znajdowały się portfele, pieniądze, karty bankomatowe, telefony komórkowe i inne wartościowe przedmioty.

Sąd określił, gdzie i kiedy ma się on zgłosić w celu odbycia kary. Mężczyzna postanowił jednak zignorować wyrok i zaczął się ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości. Stawka była niewielka, bo skazany miał do odsiadki jedynie 25 dni.

Z końcem lipca br. sąd wystawił list gończy za mężczyzną. Na tej podstawie mokotowscy kryminalni rozpoczęli jego poszukiwanie, które nie potrwało długo, ponieważ 23- latek sam doskonale potrafił zwrócić na siebie uwagę.

Mając prawie dwa promile alkoholu w organizmie wsiadł na swój skuter i wyruszył w drogę do Piaseczna. Kilometry mijały a promile rosły, ponieważ mężczyzna skończył pić alkohol chwilę przed tym jak rozpoczął podróż.

Jego niepewny sposób jazdy oraz fakt, że pędzi dwupasmówką bez żadnego oświetlenia zaniepokoił innych kierujących, który powiadomili policjantów. Stołeczna drogówka zatrzymała go na wylotówce z Warszawy. Badanie alkotestem wykazało, iż to roztargnienie kierowcy wynikało ze sporej dawki alkoholu jaką posiadał w organizmie.

W trakcie kontroli okazało się, że 23-latek  ma na koncie wyrok za przestępstwa popełnione w przeszłości.

Sebastian T. trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Po przesłuchaniu został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe tygodnie.

źródło: Policja

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Kontrole infrastruktury wokół szkół - pochylony znak
Bezpieczna droga do szkoły.

Choć do pierwszego szkolnego dzwonka pozostały jeszcze trzy tygodnie, to strażnicy miejscy już myślą o bezpieczeństwie uczniów. Trwają kontrole otoczenia prawie 400 szkół. Funkcjonariusze sprawdzają,...

Koncert w 97. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Zapraszamy na koncert zespołu Big-Band Ursynów, 15 sierpnia (wtorek) o godz. 13.30 w 97. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. Koncert odbędzie się w kościele pw. Wniebowstąpienia...

Polski samochód elektryczny. Przyszłość nieznana

Jeszcze w 2013 roku, jak rozpoczynaliśmy Ursynowski Test Samochodów Elektrycznych, patrzono na mnie jak na niegroźnego hobbystę. Na szczęście wirus elektromobilności rozprzestrzenił się po świecie...

Zamknij