https://www.kei.pl

TwitterFacebookPinterestGoogle+

Znajdź ukrytą książkę

image_pdfimage_print

W sobotę, 26 maja w przestrzeni miejskiej zostanie ukrytych 12 książek nominowanych do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Czytelnicy znajdą książki w parkach, na skwerach i nad Wisłą. Akcja rusza o godz. 11.00. Zapraszamy do udziału i połączenia wypoczynek z atrakcyjną zabawą z książkami w roli głównej.

W ramach akcji zostanie ukrytych 12 książek nominowanych w tym roku do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, m.in. „Sendlerowa” Anny Bikont, „Hajstry” Adama Robińskiego, „Wzgórze psów” Jakuba Żulczyka, „Od wielkich idei do wielkiej płyty. Burzliwe dzieje warszawskiej architektury” Grzegorza Miki, a także książki dla dzieci w tym np. „Ten i tamten las” Magdaleny Tulli z ilustracjami Alicji Rose oraz „Lolek” Adama Wajraka z ilustracjami Mariusza Andryszczyka.

W czasie akcji na blogu: CzytamRecenzuję.pl zostaną opublikowane wskazówki, jak dotrzeć do ukrytych książek. Wtedy wszyscy, którzy chcą zdobyć schowane egzemplarze, będą mogli ruszyć w miasto i upolować dobrą lekturę. Każdy kto znajdzie książkę, może ją zabrać ze sobą do domu.

Jeżeli czytelnikom nie uda się w sobotę znaleźć wszystkich książek, akcja będzie kontynuowana w niedzielę. Również wtedy, na blogu CzytamRecenzuje.pl pojawią się dodatkowe wskazówki, gdzie znaleźć książki.

Nagroda Literacka m.st. Warszawy

Przerwana przez II wojnę światową, Nagroda Literacka m.st. Warszawy powróciła po raz jedenasty we współczesnej formie. Laureaci poprzednich edycji to wybitne postaci polskiej literatury. Wśród nich m.in. Wiesław Myśliwski, Hanna Krall czy Anna Janko. O wysokiej randze wydarzenia świadczy wkład laureatów w polską kulturę literacką. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w czterech kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca i młodzieżowa oraz literatura varsawianistyczna. Piątą – dodatkową kategorią jest Warszawski Twórca – wyróżnienie dla pisarza związanego w wyjątkowy sposób z miastem.

Do 11. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy zgłoszono prawie 500 książek w czterech kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca, edycja warszawska. Książki mogli zgłaszać czytelnicy, wydawcy, bibliotekarze, a także sami autorzy. Jury przyznało 3 nominacje w każdej kategorii.

Tegoroczni nominowani do 11. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy 

Kategoria „Proza”

o    Andrzej Mencwel Toast na progu, Wydawnictwo Literackie

o    Adam Robiński Hajstry. Krajobraz bocznych dróg, Wydawnictwo Czarne

o    Jakub Żulczyk Wzgórze psów, Wydawnictwo Świat Książki

Kategoria „Poezja”

o    Anna Augustyniak Dzięki bogu, Wydawnictwo Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu

o    Maria Bigoszewska Wołam cię po imieniu, Wydawnictwo Forma

o    Piotr Mitzner, Ulica tablic, Wydawnictwo tCHu

Kategoria „Literatura dziecięca – tekst i ilustracje”

o    Małgorzata Strękowska-Zaremba, il. Daniel de Latour Dom nie z tej ziemi, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

o    Magdalena Tulli, il. Alicja Rosé Ten i tamten las, Wydawnictwo Wilk&Król Oficyna Wydawnicza

o    Adam Wajrak, il. Mariusz Andryszczyk Lolek, Wydawnictwo Agora

Kategoria „Edycja warszawska”

o    Anna Bikont Sendlerowa. W ukryciu, Wydawnictwo Czarne

o    Janusz Majcherek, Tomasz Mościcki Kryptonim „Dziady”. Teatr Narodowy 1967-1968, Wydawnictwo Bellona

o    Grzegorz Mika, Od wielkich idei do wielkiej płyty. Burzliwe dzieje warszawskiej architektury, Wydawnictwo Skarpa Warszawska

Laureatów poznamy 6 czerwca podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Teatrze Studio. Jury przedstawi również zdobywcę tytułu warszawski twórca – specjalnego wyróżnienia przeznaczonego dla wybitnych pisarzy, w szczególny sposób związanych z Warszawą.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Ogród do zabawy może pojawić się w Twojej okolicy

Jeszcze tego lata młodzi warszawiacy zyskają pięć nowych miejsc do twórczej i swobodnej zabawy w naturalnym otoczeniu. Ogrody do zabawy powstaną w miejscach wskazanych przez...

Dyżur wakacyjny dla dzieci w przedszkolach Ursynowa

Już dziś została ogłoszona lista dzieci zakwalifikowanych na dyżury wakacyjne i wykaz wolnych miejsc. Okres wakacji pomimo swoich uroków spędza sen z powiek dorosłych z...

Festiwal Kolorów na Ursynowie

Szósta odsłona, a pierwsza u nas na Ursynowie, Festiwalu Kolorów zagości na Kopie Cwila. Oprócz niezapomnianej atmosfery wśród unoszących się w powietrzu kolorów Holi, na...

Zamknij